نگاهی به زیان Padmaavat در اکران

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  هیچ فیلمی در سینمای هند در سال های اخیر به اندازه فیلم Padmaavat حاشیه و جنجال نداشته است حتی فیلم هایی مثل Udta Punjab و Lipstick Under My Burkha نیز این اندازه حواشی نداشتند اما حالا فیلم عزیز سانجی بانسالی آرام آرام و روز به روز به اکران نزدیک و نزدیک تر می شود.اعتراض ها به اکران این فیلم هیجان ها برای دیدن آن را در نزد مخاطبان سینما کاهش نداده و این فیلم به شدت به تعریف و تمجید های مخاطبان سینما برای موفقیت وابسته است اما از منظر باکس آفیس جنبه های نگران کننده ای درباره این فیلم وجود دارد.

  با به تعویق افتادن اکران فیلم Padmaavat از اول دسامبر 2017 به 25 ژانویه 2018 هزینه های این فیلم 20 تا 30 درصد افزایش پیدا کرده است. اکران این فیلم نقریبا دو ماه به تعویق افتاده و تغییراتی که باید برای اکران شدن فیلم اعمال کنند باعث افزایش هزینه های این فیلم برای تهیه کنندگان آن شده است چون باید هزینه های تازه ای برای تبلیغات و بازاریابی فیلم و دیگر هزینه های اضافی را متحمل شوند که بودجه این فیلم را از 200 کرور به 240 تا 250 کرور افزایش می دهد. برگشت این پول بسیار مشکل است و سودآوری برای این فیلم را به نوعی باید فراموش کرد.

  با این وجود یک مانع اصلی برای فروش بلیط این فیلم در یک منطقه بزرگ وجود دارد که این فیلم اجازه اکران در این منطقه را ندارد و دیگر مناطق نیز احتمالا از ایالت راجستان پیروی خواهند کرد. اداره صدور پروانه نمایش فیلم هند برای فیلم Padmaavat با اعمال تغییراتی پروانه نمایش صادر کرد و گفت که این فیلم به احساسات مردم هند به خصوص اهالی راجپوت صدمه ای نمی زند و تحریف تاریخی ای صورت نگرفته است چون دلیل اصلی اعتراض ها به اکران این فیلم تحریف تاریخ و صدمه زدن به احساسات مردم راجپوت عنوان شده بود بدون اینکه حتی یک نفر این فیلم را تماشا کرده باشد.

  ایالت راجستان به فیلم Padmaavat حتی با گرفتن پروانه نمایش نیز اجازه اکران نمی دهد.عدم اکران فیلم Padmaavat در ایالت راجستان باعث می شود این فیلم در باکس آفیس 12 تا 15 کرور ضرر کند. اگر دیگر مناطقی که گفته شده به این فیلم اجازه اکران نخواهند داد همچنان بر موضع خود پافشاری کنند در این صورت توزیع کننده این فیلم (Viacom 18) بین 72 تا 89 کرور در باکس آفیس ضرر خواهد کرد.

  در اینجا نگاهی می کنیم به مناطقی که اعلام کردند به فیلم Padmaavat اجازه اکران نمی دهند و ضرری که فیلم Padmaavat از عدم اکران در این ایالت ها متحمل خواهد شد:

  راجستان: 12 تا 15 کرور

  اُتار پرادش: 25 تا 30 کرور

  پنجاب و هاریانا: 20 تا 25 کرور

  بیهار: 5 تا 7 کرور

  مادهیا پرادش: 10 تا 12 کرور

  مجموع: 72 تا 89 کرور

  به غیر از ایالت راجستان می توان هنوز به اکران فیلم Padmaavat در دیگر مناطق امیدوار بود و قبلا اعلام شده بود که این فیلم در گوآ نمایش داده نمی شود اما حالا گفته شده در این شهر اکران می شود و هنوز تا 25 ژانویه 14 روز زمان باقی است و هر اتفاقی می تواند برای اکران این فیلم رخ دهد و حتی ممکن است در 25 ژانویه 2018 اکران نشود و هنوز تبلیغات جدید این فیلم آغاز نشده است و معلوم نیست این فیلم تبلیغات خواهد داشت یا خیر و باید دید تهیه کنندگان Padmaavat برای اکران فیلم خود چه برنامه ای دارند.

  ترجمه:amir

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 21 دی 1396 ساعت: 15:43
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها