مصاحبه جدید آناند راج | بلاگ

مصاحبه جدید آناند راج

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

بعد از انتشار تیزر فیلم ZERO با بازی شاهرخ خان و استقبال فوق العاده ای که از تیزر این فیلم به عمل آمد، آناند راج کارگردان این فیلم در تازه ترین مصاحبه خود درباره این فیلم و شاهرخ خان صحبت کرده است.

خب در نهایت اسم و تاریخ اکران فیلم شما با شاهرخ خان مشخص شد. چرا اسم فیلم را Zero انتخاب کردید و چرا در 21 دسامبر 2018 این فیلم را اکران می کنید؟

آناند راج: من در یک خانواده ساده بزرگ شدم در یک خانواده از طبقه متوسط بدون ماشین یا شام خوردن در بک رستوران 5 ستاره. من کاملا شاد بودم چون خوشبختی از وضعیت ذهنی می آید.شما می توانید بی نهایت را لمس کنید حتی زمانی که صفر هستید مثل شخصیت جناب شاهرخ خان در فیلم.دسامبر یک ماهی است که ما می خواهیم زندگی را جشن بگیریم و بهترین زمان برای یک پسری است که می خواهد نقص فیزیکی خودش را جشن بگیرد و نقص فیزیکی او دیگران را کامل می کند چون او از میروت تا نیویورک سفر می کند.در این ناتمام بودن یک زیبایی وجود دارد که ما آن را جشن می گیریم.

چرا شاهرخ خان؟

آناند راج: من نیاز به یک ستاره بزرگ داشتم و شما حتی اگر دو پای جناب شاهرخ را بردارید، او هنوز هم بلند می ایستد.این فیلم داستانی گسترده دارد و او را به جهان می برد.

این یک سفر مشکل بود با تمام جلوه های ویژه ی به کار رفته در فیلم؟

آناند راج: من از یک جهان لذت بخش استفاده کردم تا یک جهان مشکل، چون او سرگرم کننده بود.بله این فیلم جلوه های ویژه سنگینی دارد اما فقط روی داستان گویی اثر دارد نه فقط برای تاثیرگذاری.

با شاهرخ خان در این فیلم آیا شما نیاز داشتید که دو بازیگر زن کاترینا کیف و آنوشکا شرما در این فیلم داشته باشید چون سطح این فیلم بالا بود؟

آناند راج: من کاترینا و آنوشکا را فقط برای اینکه آنها اسم های بزرگی هستند برای این فیلم انتخاب نکردم و دلیل انتخاب آنها این بود که برای نقش های این فیلم مناسب بودند.اگر فیلم را ببینید خودتان متوجه می شوید این انتخاب ها فقط بر اساس نقش بوده و نه برای اینکه فیلم را به یک سطح دیگری ببرم.من ممکن است در زمینه هایی نوآوری داشته باشم اما هنوز به ریشه هایم و داستان هایم رجوع می کنم.

ترسیدید؟

آناند راج: (می خندد) نه، امن است.

اسم های بزرگ در فیلم جدید آناند راج وجود دارند کسی که می تواند  فیلم هایی پرفروشی با موضوعات متنوع تهیه می کند. چه نظری دارید؟

آناند راج: فروش یا شکست فیلم ها روی من اثری ندارند.در روز اول برای تمام چیز های جدیدی که در فیلم من وجود دارند من احساس عصبی بودن دارم چون می خواهم دیدگاه و چشم انداز خودم را از روی کاغذ به صفحه نمایش منتقل کنم.بازیگری مشکل است و من می گویم بازیگران بد وجود ندارند و فقط کارگردان های بد وجود دارند.

آیا فیلم Zero یک تغییر دهنده بازی است؟

آناند راج: این واژه ای است که دوست دارم از طرف دیگران بشنوم و نه از لب های خودم اما آنچه که می توانم قول بدهم این است که مردم تا مدت ها بعد از دیدن این فیلم درباره آن بحث و گفتگو می کنند.

می توانید به من درباره شاهرخ خان در یک سالی که با او کار می کنید مطلبی بگویید؟

آناند راج: من به عنوان یک کارگردان این جا صحبت نمی کنم اما به عنوان یک شخص که 46 سال از عمر او گذشته و تجربیات زیادی در زندگی بدست آورده صحبت می کنم. شاهرخ خان یک مرد صادق و هوشمند است که حتی با اشتباهات خود به شما تعلیم می دهد. در بسیاری از موارد چشم انداز و دیدگاه مرا تغییر داد و به من کمک کرد تا به عناون یک فرد رشد کنم.

ترجمه:amir

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 16 دی 1396 ساعت: 22:10