مصاحبه جدید وارون داوان | بلاگ

مصاحبه جدید وارون داوان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

شاید خوشحال ترین بازیگر بالیوود باشد. او در دوران کاری خود حتی یک فیلم شکست خورده هم ندارد و در سال 2017 دو فیلم از او اکران شد که هر دو به فیلم های موفق و پرفروشی تبدیل شدند.

قبل از اکران فیلم Badrinath Ki Dulhania فیلم های بسیاری اکران شدند اما موفق نبودند چه نظری دارید؟

وارون داوان: مردم برای تماشا کردن فیلم ها به سینماها نمی رفتند و بعدا رونق بخشی به سینماها اتفاق افتاد. وقتی Badrinath Ki Dulhania اکران شد این فیلم موفق نشد بلکه خیلی موفق شد.شاشانک کیتان این فیلم را عالی کارگردانی کرده بود و بیش از یک سال بر روی آن مشغول کار بود و همه ما استرس داشتیم.آلیا هم استرس داشت چون این فیلم تنها فیلم او در سال 2017 بود.در نهایت این فیلم از سطح انتظار من هم عملکرد بهتری داشت.با فیلم Judwaa 2 ما فشار متفاوتی را تجربه کردیم.مالیات کالاها و خدمات فقط قبل از آن دوره اجرا شد و 6 یا 7 فیلم شامل چند فیلم بزرگ همگی شکست خوردند.

از طرف دیگر فیلم Judwaa 2 یک فیلم بازسازی بود و بسیاری از مردم نسبت به اجرای من در این فیلم شک داشتند.تصمیم ساخت این نوع از فیلم ها در یک روز گرفته نمی شوند. شاشانک یک سال بر روی ایده فیلم Badrinath Ki Dulhania مشغول کار بود و همین زمان نیز برای فیلم Judwaa 2 صرف شد.پدر من هشت ماه قبل از آغاز فیلمبرداری Judwaa 2 بر روی مفهوم سازی و انتخاب بازیگران این فیلم کار کرد.

در سال 2017 هر دو فیلم شما فیلم های تجاری سرگرم کننده بودند اما در گذشته ما شما را در فیلمی مثل Badlapur دیدیم که یک موضوع به شدت تاریکی داشت.شما چه نوع موضوعی را برای بازی انتخاب می کنید؟

وارون داوان: به عنوان یک بازیگر وقتی من پیشنهادی در این نوع از موضوعات داشته باشم خب من در این فیلم ها بازی می کنم.من با هر شخصیتی که آن را به تصویر می کشم زندگی می کنم.بعد از فیلم Badlapur من نیاز داشتم از فیلم های تاریک فاصله بگیرم و چند فیلم متفاوت را بازی کنم.جوانان به من می گویند که آنها دوست دارند مرا در فیلم های آرام و ملایم ببینند. بین تماشاچیان فیلم های Badlapur و Main Tera Hero و Badrinath Ki Dulhania تفاوت وجود دارد و حالا من با فیلم October  به کارگردانی شوجیت سرکار به فیلم های تاریک برگشتم.من 9 فیلم بازی کردم تا کارگردانی مثل شوجیت مرا برای فیلم خودش انتخاب کند.مثل فیلم Badlapur ، فیلم October هم موضوعی دارد که قبلا در هند این داستان گفته نشده است.صرف نظر از زبان فیلم ، این فیلم هم تجاری است و هم برای همه جذاب است.

فیلم های سرگرم کننده شما برای تمام مردم هند جذاب هستند و به همین دلیل بازیگران جذب این نوع از فیلم ها می شوند تا فیلم های سرگرم کننده بیشتری بازی کنند. نظر شما چیست؟

وارون داوان: برای محبوبیت ضروری است که بازیگران فیلم های سرگرم کننده برای تمام اقشار مردم بازی کنند. این تصور غلط است که این فیلم ها موفق می شوند چون سرگرم کننده هستند.اگر یک فیلم موفق می شود به این دلیل است که مردم از تماشای آن لذت بردند صرف نظر از اینکه در چه ژانری ساخته شده است.مردم فیلم هایی مثل Golmaal Again و Judwaa 2 را دوست داشتند و لذت بردند.بسیاری از مردم باور دارند که فیلم هایی که صرفا برای بدست آوردن پول ساخته می شوند فیلم های خوبی نیستند. احساس می کنم در صنعت فیلم ما فیلمساز ها ساختن فیلم های هندی را متوقف کردند. برای مثال به فیلم Fu-krey Returns نگاه کنید. زبان این فیلم به شدت هندی است و مردم از تماشای آن لذت بردند.

در اواخر دهه 80 و 90 و 2000 پدر شما دیوید داوان از منحنی موفقیت مانموهان الهام می گرفت و فیلم های پرفروشی می ساخت حتی اگر فکر کنیم منتقدان از فیلم های او انتقاد می کردند.یک قسمت معینی از تماشاچیان (شامل منتقدان)  یک برند سینما را عادلانه قضاوت می کنند.آیا شما فکر می کنید هواداران شما به فروش فیلم های او (دیوید داوان) Main Tera Hero و Judwaa 2 کمک کردند؟

وارون داوان: من نمی فهمم چرا ما موفقیت را با نتیجه قضاوت می کنیم.این یک زمینه خلاقانه است و همه از زن و مرد می توانند نظر خودشان را بیان کنند.پدر من برای همسالان و منتقدان خود احترام زیادی قایل است.اگر شما این نوع از فیلم ها را دوست ندارید آنها را نگاه نکنید.نگویید مردم این فیلم را دوست داشتند یا نداشتند . مردم خودشان می توانند درباره یک فیلمی قضاوت کنند.بسیاری از کارگردانان الان نیستند اما پدر من درصد موفقیت خوبی دارد و هنوز هم فیلم می سازد.مشکل این جاست که تعدادی از اشخاص که فیلم های پدر مرا دوست ندارند به دیگران می گویند که کار او را دوست ندارند. در این صنعت ما نیاز داریم که پوست ضخیم داشته باشیم و باید بر روی نظرات مردم در رسانه ها تکیه کنیم.اگر مردم فیلم های سرگرم کننده نگاه نکنند و از سینمای تجاری استقبال نداشته باشند صنعت فیلم خاموش می شود.در سال 2017 ما متوجه شدیم که باید فیلم های سرگرم کننده خوب بسازیم تا مردم به سینما بیایند.

ادامه دارد...

ترجمه:amir
 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 7:32