سلمان خان در سال 2017

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  در عید فطر 2017 وقتی فیلم Tubelight با سر و صدای زیادی اکران شد همه منتظر یک فروش فوق العاده بودند. این فیلم برای هواداران سلمان خان در مقایسه با فیلم های قبلی او یک فیلم غیر معمول بود چون سلمان خان نقشی کاملا متفاوت را بازی می کرد که این نقش را هواداران سلمان خان دوست نداشتند و به صورت کلی این فیلم در بین مخاطبان سینمای هند با اقبال مواجه نشد.

  قبل از اکران فیلم Tubelight این انتظار وجود داشت که این فیلم هم می تواند 300 کرور فروش کند اما هرگز این اتفاق رخ نداد واین فیلم طبق انتظار ها فروش نکرد و در پایان شکست خورد. بعد از شکست این فیلم انتقادهای زیادی از سلمان خان شد که او دیگر نمی تواند در مسیر موفقیت قرار بگیرد و این شکست بر روی مخاطبان عادی سینمای هند تاثیر منفی گذاشته است و ناگهان از یک ستاره پرفروش تبدیل به بازیگری شد که دیگر کسی به فیلم های او اعتمادی ندارد تنها با یک شکست.

  6 ماه قبل در زمان اکران فیلم Tubelight

  کبیر خان قصد داشت با فیلم Tubelight موفقیت فوق العاده فیلم Bajrangi Bhaijaan را تکرار کند. بعد از اکران فیلم Tubelight خیلی زود مشخص شد که این فیلم قادر نیست جادوی Bajrangi Bhaijaan را تکرار کند و از نظر کیفیت فیلم Tubelight نسبت به فیلم Bajrangi Bhaijaan فاصله بسیار زیادی داشت.این فیلم نه سکانس های عاشقانه ای داشت، نه اکشنی در فیلم بود و این فیلم  از جنبه های سرگرم کننده برای مخاطبان عادی سینمای هند برخورد دار نبود.

  کبیر خان شاید این تصور را داشت تماشاچیان سلمان خان را در هرنوع نقشی قبول می کنند و نقش او در فیلم Tubelight مثل نقش او در فیلم Bajrangi Bhaijaan مورد پذیرش تماشاچیان قرار خواهد گرفت. قبل از اکران این فیلم برای کارشناسان فروش هیچ شکی درباره موفقیت آن وجود نداشت و معتقد بودند این فیلم فروش فوق العاده را تجربه می کند.

  فیلم Tubelight در یکی از بهترین زمان های اکران فیلم در هند یعنی عید فطر اکران شد با 5500 سینما شامل 4350 سینما در هند و 1200 سینما در خارج از هند یکی از وسیع ترین اکران ها با حداکثر ظرفیت و بدون هیچ فیلم رقیبی در اکران.

  با وجود این شرایط عالی برای اکران فیلم در روز اول اکران تنها 21.15 کرور فروش کرد. این مقدار فروش به هیچ وجه فروش بدی محسوب نمی شود و فیلم های بسیار کمی در بالیوود در روز اول اکران این فروش را تجربه می کنند اما برای یک فیلمی که سلمان خان بازیگر نقش اول آن است اصلا فروش خوبی محسوب نمی شود. فروش سه روز اول این فیلم خیلی شفاف به همه نشان داد که این فیلم از طرف تماشاچیان رد شده است و امیدی به موفقیت آن در باکس آفیس وجود ندارد.فروش سه روز اول این فیلم پایین ترین فروش در بین فیلم های سلمان خان در چند سال اخیر بوده است. فیلم Tubelight در سه روز اول اکران تنها 64.77 کرور فروش کرد و بعد از آن روز به روز فروش این فیلم کاهش پیدا کرد.

  کاملا روشن بود که کبیر خان و سلمان خان قدرت مخاطبان عادی سینما را دست کم گرفته بودند و تصور می کردند که این فیلم هم می تواند به سادگی 300 کرور فروش کند.بسیاری از ستاره ها و فوق ستاره های سینمای هند قدرت مخاطبان عادی سینما را نادیده می گیرند و تصور می کنند هر فیلمی با هر مضمونی که بازی کنند در باکس آفیس فروش خواهد کرد و مردم این فیلم را در سینما خواهند دید که باطل بودن این تصور بارها و بارها در سینمای هند ثابت شده است.

  چیزهای بسیاری درباره فیلم Tubelight اشتباه بود و شکست فیلم باعث شد تا سلمان خان بخشی از خسارت پخش کنندگان و مالکان سینما را جبران کند چون پول های زیادی را از دست داده بودند. بعد از این شکست مردم به قدرت ستاره بودن سلمان خان شک کردند و حتی برخی مدعی شدند که جادوی سلمان خان در باکس آفیس از بین رفته است اما همیشه یک مرحله جدید وجود دارد و هر انسانی می تواند اشتباه کند.

  6 ماه بعد در زمان اکران فیلم Tiger Zinda Hai

  تریلر و دو آهنگ فیلم Tiger Zinda Hai منتشر شد و با استقبال فوق العاده ای روبرو شدند و سلمان خان با فیلم Tiger Zinda Hai برگشت و به همه ثابت کرد که او می تواند باکس آفیس را به آتش بکشد.تمام افرادی که در زمان اکران فیلم Tubelight از او انتقاد می کردند حالا از تحسین کنندگان او هستند و مخاطبان عادی سینما که از دیدن فیلم Tubelight صرف نظر کرده بودند برای خرید بلیط های فیلم Tiger Zinda Hai با یکدیگر رقابت می کنند. این فیلم در 5 روز نزدیک به 173 کرور فروش داشته و چندین رکورد را شکسته است و در ادامه می تواند رکوردهای بیشتری را نیز جابجا کند.

  افرادی که به ستاره بودن سلمان خان شک داشتند حالا درباره قدرت ستاره بودن اوصحبت می کنند. فیلم Tiger Zinda Hai در5700 سینما شامل 4600 سینما در هند و 1100 سینما در خارج از هند در بهترین تاریخ اکران یک فیلم هند یعنی در تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی و بدون هیچ فیلم رقیبی در اکران مشابه با زمان اکران فیلم Tubelight البته با تفاوت بزرگ که این بار سلمان خان قدرت تماشاچیان عادی سینما را دست کم نگرفت و فیلمی با کیفیت را به آنها عرضه کرد.

   هواداران سلمان خان فیلم او را تماشا می کنند اما هواداران او نمی توانند موفقیت فیلم او را در باکس آفیس تضمین کنند و این تماشاچیان عادی سینما و خانواده ها هستند که تنها در صورت تعریف و تمجید های مثبت درباره یک فیلم به سینما می روند و ضامن موفقیت یک فیلم در باکس آفیس هستند.

  این داستان برای تمام بازیگران سینمای هند می تواند تکرار شود و هیچ بازیگری با یک یا چند فیلم شکست خورده نابود نمی شود اگر قدرت تماشاچیان عادی سینما را دست کم نگیرد.

  ترجمه:amir

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 7 دی 1396 ساعت: 17:26
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123